Jdi na obsah Jdi na menu
 


Plánujeme vrh F !!! - Plan New Litter F !!!

 

PLÁNUJEME  VRH "F" !!! - WE PLAN LITTER "F" !!!

 

heartheartheart

 

Datum krytí / Date of mating: 3.9.2018 

Datum narození / Date of Birth:  ???

Datum odběru / Taking over: 

 

Krycí pes - Horus Warrior Soul:

Horus byl jako štěně prodán do zahraničí a zpět do Česka se chovatelce vrátil  jako 6-ti letý dospělý pes s pohnutou minulostí. Poprvé jsem jej viděla na klubové výstavě v r. 2015.. a tam mne oslnil, jednoduše vyčníval z řad těch známých profláknutých bosíků.  Začala jsem jej sledovat - byly udělány RTG DKK s výsledkem A/A, účastnil se kvůli uchovnění i jedné z klubových výstav, na které posuzoval p. Thevenon - francouzský profík na exteriér psů - s výsledkem excellent 2, res. CAC. Měla jsem možnost se s ním seznámit i na víkendové akci BKČR zaměřené na posuzování povah, kde na mě velmi zapůsobil zvláštností svého projevu. Horus je starý typ beaucerona - krásný, impozantní, typem ovčácký pes, s výbornou silnou kostrou a stavbou těla, velmi kvalitní srstí a korektním pálením. 

Byť se nepyšní žádnými "x" tituly a oceněními z výstav, z výcviku, je to inteligentní zvíře s všestranným potenciálem, který nebyl u původních majitelů bohužel využit. Horus je přesně ten typ psa, kterému může velet jen jediný pán, jediná autorita, kterou on plně v rámci hierarchie respektuje. Jedná se o typického samce, psa dominantního, možná trošku i tvrdohlavého, avšak přátelského a k lidem nekonfliktního, sociálního s adekvátními reakcemi na reálné situace. 

Horus má na svém kontě 3 krytí, jedno zahraniční, dvě domácí. Ze všech CHS se nám dostává zpráv o povahové a exteriérové spokojenosti, jak se projeví Horus ve světě sportovní kynologie - IPO, to se teprve uvidí. Sami jsme si pro nástupce smečky vybrali jeho potomka (Adrenalin WS).

 

horus-2.jpg

horus-4.jpg

 

Fena vrh "F": Happy Z Lhotecké linie (H)

Happy je takové naše "sluníčko" - povahou jemnější fenka, veselá, velmi dobrosrdečná, nekonfliktní, kamarádská a hlavně empatická, s excelentním exteriérem (ovčácký typ, byť menší, tak kompaktní výborná kostra a funkční stavba těla, krásné pálení, harlekýnka s tmavým okem). Na poli sportovní kynologie se našla v "kousání", které ji nesmírně baví. I když není srdcem razantní pes obranář, který složí figuranta k zemi, podařilo se nám s ní zatím dosáhnout dvojkové obranářské zkoušky (IPO2). 

Má na svém koně má dva vrhy štěňátek, kde se nám od nových majitelů dostává pozitivních zpráv o příjemné povaze, učenlivosti, empatii, bezproblémovém rodinném soužití. 

 

happy10.jpg

img_0556-happy-web.jpg

 

Rodokmen budoucích štěňátek ZDE